Logo Mind Insight

Esnek mimarisi, kolay kullanımı ve interaktif görsel öğeleri ile kullanıcılara gerçek zamanlı raporlama ve analiz imkanı sunan Logo MindInsight, hızlı, etkin ve kolay tasarımı sayesinde dağınık yapıdaki verilerin, grafik, harita ve tablo gibi çeşitli şekillerde görüntülenmesini sağlıyor.

Kullanıcılar Logo MindInsight’ın bellek içi (in-memory) analiz ve ilişkisellik (association) özellikleri sayesinde oluşturulan raporlara hızlı bir şekilde erişebiliyor. Akıllı telefonlar, tabletler ya da bilgisayarlar üzerinden zaman ve mekandan bağımsız olarak erişim imkanı sunan Logo MindInsight,

Logo Çözüm Ailesi ile hazır entegrasyon özelliği sayesinde mevcut verilerin farklı bir ortama taşınmadan analiz edilesine olanak sağlar.

Bellek İçi (in-memory) Analiz

Logo MindInsightsIn Memory (Bellek İçi) veritabanı teknolojisinin öncüsü konumunda olan ve Qlik firması tarafından sağlanan  bir çözüm sunmaktadır. Neden In Memory (Bellek İçi) veritabanı? Cevap çok basit hız, çeviklik ve performans. Son kullanıcılar hiçbir SQL sorgusu hazırlamadan istedikleri tüm hesaplamaları hafızada anlık olarak yapabilmektedir. Bu hesaplamaların hafızada yapılması kullanıcıya milyarlar seviyesindeki satır sayısı olan veri kümelerinde bile saniyeler bazında sonuca ulaşabilmeleri imkânı sağlamaktadır.

 

  1. Saniyeler bazında sorgulama, raporlama, analiz ve performans takibi
  2. Indeks ya da özet tablo yaratmaya gerek kalmadan tasarım
  3. Datamart ya da OLAP küpleri oluşturmaya gerek kalmadan hızlı implementasyon
  4. Veritabanı optimizasyonuna gerek kalmadan uygulama
  5. Hafızada sıkıştırılmış büyük veri kümeleri ile çalışma
  6. Azalan bellek fiyatlarıyla en verimli yaklaşım